Hjälpram

Table 12: Hjälpram
Pos. Ant. Art Nr. Beskrivning
1 4 1009013 Skruv - M5x20 - A4
2 2 2953 Bricka M5 - M5 - Rostfri
3 4 1234 Mutter - M5 - Rostfri
4 1 1620 Tippstötta
5 12 4705 Rörklämma - D=20mm - Plast
6 20 1003398 Skruv - MRT-TT M6x35 - Rostfri
7 3 2950 Bricka - 15x26x2 - Sv.ox
8 3 6420 Skruv - M14x40 - Sv.ox
9 6 1011801 Induktiv givare
10 8 1009013 Skruv - M5x20 - A4
11 8 2953 Bricka M5 - M5 - Rostfri
12 8 1234 Mutter - M5 - Rostfri
13 1 1013215 Plåt - t=5 - D 355
14 2 6418 Skruv - MRT-TT M6x30 - Rostfri
15 1 1014572 Fäste givare - T=6 - D 355
16 3 7109 Mutter Nyloc - M14 Nyloc - Sv.ox
17 1 1020731 Plåt - T=6 - D 355
18 10 3332 Smörjnippel - 1/8" - Steel
19 8 6420 Skruv - M14x40 - Sv.ox
20 1 13798 Dekalark
21 2 1013491 Hjälplyftarm
22 4 1006678 Bussning - 35/39x40 - Copper
23 2 1005947 Axlar - 80x381 - SS 2142
24 4 6018 Bussning WB802 - 80/85x60 - Copper
25 2 1014537 Gjutet - 160x300 - SS 2172
26 8 2079 Plugg - Plast
27 8 3390 Segersäkring - 35 - Steel
28 2 1005820 Plåt Slät - t=10 - D 650
29 2 1005940 Axlar - 35x90 - SS 2142
30 4 1005876 Plåt - t=3 - D 355
31 8 2950 Bricka - 15x26x2 - Sv.ox
32 2 1007572 Hjälplyftcylinder 80/40x245
33 4 1011074 Axlar - 35x140 - SS 2142
34 4 4712 Rörklämma - D=18 mm - Plast
35 4 4710 Rörklämma - D=12mm - Plast
36 2 1005944 Axlar - 70x268 - SS 2142
37 2 4749 Segersäkring - 70 - Steel
38 2 2935 Mutter - M8 Nyloc - Rostfri
39 2 4132 Täckplatta - DP-B1 - Steel
40 2 1003401 Skruv - Vagn M8x50 - Rostfri
41 2 6371 Skruv - M6S M20x30 - Sv.ox
42 4 2965 Bricka - 21x36x3 - Sv.ox
43 2 4131 Täckplatta - DP-B1 - Generic
44 2 1009123 Skruv - MRT-TT M6x40 - Rostfri
45 4 1016760 Hydraulkoppling - 12L-3/8" - Stål
46 8 1010449 Konturmärkning - Plast
47 1 1013768 Bricka - T=2 - SS 2333
48 1 Se Table 13 nedan Hjälpram

Följande tabell visar artikelnummer för hjälpramen med avseende på modell och modelllängder.

Table 13: Artikelnummer för hjälpram.
Modell Modelllängder Art Nr.
L21 & L24 4800 1016241
5000 1016242
5200 & 5400 1016243
5600 & 5750 1016244
5950 1016245
6150 1016246
L18 4800 1017550
5000 1017551
5200 & 5400 1017552
560 & 5750 1017553
5950 1017554
L27 5600 & 5750 1017301
5950 1017302
6150 1017303